وضعیت ترافیکی معابر اصلی و بزرگراهی پایتخت

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران گفت: معابر اصلی و بزرگراهی شهر تهران به دلیل قرار گرفتن در روز پنج شنبه خلوت است و همین موضوع باعث افزایش سرعت ها و احتمال بروز خطر می‌شود.

به گزارش سرویس مسکن جهان صنعت نیوز، سرهنگ علی اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران گفت. رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها. در ساعات ابتدایی صبح روز پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۳ ماه نشان از معابر و بزرگراه‌هایی خلوت در سطح شهر تهران. و احتمال تصادفات بخاطر افزایش سرعت‌ها توسط برخی از رانندگان دارد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: برخی رانندگان ممکن است. با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی دارند. که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند. چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می‌باشند. پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبحگاهی و خلوت تردد نمائید.

وی گفت: معدود رانندگانی نیز هستند که در هنگام خلوتی معابر اقدام به سرعت و سبقت‌های غیر مجاز می‌کنند که علاوه بر به خطر انداختن جان خود به دیگر رانندگان و شهروندان آسیب می‌رسانند.

وی همچنین بیان داشت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.

سرهنگ شریفی افزود: رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد کنند و این احتیاط همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل پیش آمد راننده بتواند خودروی خود را به موقع متوقف و از برخورد پرهیز کند.

منبع: مهر

مسکن

شناسه : 438089
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا