امام جمعه موقت تهران:

برجام را دوباره با FATF تجربه نکنید

جهان صنعت| حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران با بیان اینکه چشم بی تقوا رها است و شیطان آن را کور کرده و نمی تواند جمال حق راببیند، اظهار کرد: خانواده ها از بی تقوایی گرفتار هستند. گوشی که تقوا ندارد در بی ثباتی جامعه و سلب اعتماد مومنین به یکدیگر ایفای نقش می‌کند و پس از آن نوکری شیطان را می‌کند. تقوا دژ و خانه ای است که شکست نمی خورد. چه می شود همه با خدای خود عهد ببندیم که از این لحظه تا هفته آینده یک گناه زبانی، یک گناه بصری، یک گناه بدنی و اخلاقی را ترک کردیم؟ بیایید هفته هفته انجام دهیم و چله بگیریم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران، با اشاره به دیدار خانواده شهدا با مقام معظم رهبری، بیان کرد: عده ای ازابتدای انقلاب در انتظار این هستند و می گویند که نظام نفس های آخر خود را می کشد. حالا که مقداری اوضاع اقتصادی به اینجا رسیده است عده ای القاء می‌کنند که شهدا حیف شدند و اگر آینده را می دیدند به جبهه ها نمی رفتند. ما در چهلمین سال انقلاب جوانانی را داریم که مدافع حرم هستند. شهدا آن روز اگر امروز بودند در کنار همین شهدا بودند. بنای دنیا بر این بود که نظام توحید و ولایی را بشکند. دشمان ولایت ولی ، ولایت معصوم و شهادت شهید و … را نمی توانند ارزیابی کنند.

وی، گفت: ولی فقیه عبد است و چون خودی ندارد که خودبین و خودخواه باشد و در عین حال خدامحور،دین محور، مطیع و فرمانبر است، نه فرمانده. با امدادهای غیبی هدایت می شود حرفهایی می زند که فارغ از آن است که کانون های فکری و مغزهای سیاسی و … مشورت می دهند. البته مقام معظم رهبری مشورت های لازم را باصاحب نظران دارد. تکیه ولی فقیه به آسمان است. آسمانی ها هوای بندگان صالح را دارند. شهادت تجلی قدرت خداست. شهید با شهادت هم برای همیشه از مرگ رها شده و هم جامعه را با قدرت خدا مستحکم کرده است.

صدیقی در ادامه افزود: چهل سال است عوامل انگلیس همچنان مشغول ایجاد تفرقه هستند و نقشه کشیدند با تحریم غیرقانونی بی سابقه مردم ما را پِرِس کنند تا مردم قدرت دیدن دشمن و مصاف با آن را نداشته باشند و به جان هم بیافتند و گروه هایی در خیابان به جان هم بیافتند. اما دیدید مدافعان حرم با حضورشان کشور را بیمه کردند و نقشه های شیطان بزرگ و تکفیری ها از بین رفت. اینها قدرت شهادت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: دوجریان از ابتدای انقلاب مقابل یکدیگر هستند. یک جریان به سوی فتح قله های صنعت، فناوری و محور شدن در عالم است وگروه دیگر چشمشان به بیرون بوده و تحقیر چنان وجودشان را پر کرده که همچنان در انتظار باج دادن و عقب نشینی کردن هستند. نیروهای شهید داده  می‌گویند همه مشکلات این چهل سال را تحمل کردیم و داخل امریکا چالش ایجاد کردیم ما سخن اول را در عالم می گوییم، ام القرای آنهایی که از استبداد خسته شدند ایران است.

وی ادامه داد:برجام یک تجربه بود،  آنهایی که فرصت ها را از دست دادند وعده داده بودند که زمان اجرای برجام همه تحریم ها لغو می شود و ما ایران را بدون تحریم تجربه می کنیم چه شد؟ ضعفای جامعه را ایمان و ولایت نگه داشته است. رسما دیدید در شورش فرانسه که مهد دموکراسی است به بن بست رسیده است. با وجود اینکه آنها نقشه کشیده بودند و گفته بودند مردم ایران تابستان سختی را پشت سر می گذارند اما ما تابستان خوبی را پشت سر گذاشتیم. در این سنگرها و اجتماعات و عاشوراها؛  بیست و دو بهمنی که در پیش داریم خواهیم دید ملت در صحنه با روحیه انقلابی مرگ برآمریکا می گویند.

وی با نقد از تصویب FATF ، تصریح کرد: به مسئولین می گویم برجام را دوباره باFATF  تجربه نکنید. مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.FATF مایه خود تحریمی است.  امروز می توانیم احیانا تحریم ها را دور بزنیم اما اشراف اطلاعاتی آنها به منابع مالی، بانکی و تجاری ما اولا مخالف آیه قران لم یجعل للکافرین علی المومنی سبیلا ثانیا خلاف قانون اساسی و ثالثا خلاف رهنمون رهبر انقلاب است. ایشان فرمودند اینها نتیجه اتاق فکر آنهاست. برای پولشویی قانون داخلی داشته باشید. چرا به آنها که طمع دارند خاطرجمع می شوید؟

وی در پایان با اشاره به تصریح یکی از معاونت های خزانه داری امریکا گفت: او تصریح کرده است که اگر بخواهیم مردم ایران را کنترل کنیم، به حضور کامل FATF نیاز است.تصریح کردند مانند برجام این باعث تنگنای بیشتر می شود. می گویید مردم زندگی ارزان می خواهند این شعارها را قبلا هم دادید اما روزگار مردم را سیاه و مردم را گرفتار کردید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به جای امید بستن به بیگانه به مردم خود اعتماد کنید. ما شهید هسته ای، شهید راه استقلال و سیاست داریم. با تکیه بر ظرفیت های داخل و اقتصاد مقاومتی گام جدی تر بر دارید. ملت در کنار شما کمک می کند و ید الله فوق ایدیهم. ما به مجمع تشخیص مصلحت امید داریم و می دانیم مانند شورای نگهبان و همه مردم علاقمند به عزت و استقلال فکرمی کنند و امیدواریم و انتظار داریم مردم را از نگرانی خارج کنند.

صدیقی در خطبه اول نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته تهران نیز  با بیان اینکه تقوا هم دنیا و هم آخرت است، اظهار کرد: تقوا مایه نزول برکات آسمان و جوشش برکات زمین است. وعده خدا حق است. اگر جایی گرفتار بی برکتی شدیم بدانیم که به وظایف خود عمل نکردیم. تقوای علمی آن است که انسان به آنچه لازمه حیات طیبه است آگاهی پیدا کند.

خطیب  نماز جمعه این هفته تهران، عنوان کرد: باورها خراب است که اخلاق ها خراب شده است. باورها مشکل دارد که حرکت تهاجمی از نظام الهی به حرکت های انفعالی در مقابل دشمن تبدیل می شود. باید عقیده ها را درست کرد. امروز دشمن از شبکه های بی شناسنامه و ماهواره ها و … که در مدارس و دانشگاه ها وجود دارند استفاده می‌کند که اعتقادات توحید، ولایت و امامت و ولایت فقیه را که بار کلامی و عقیدتی دارد بمباران می کند.

وی، خاطرنشان کرد: وقتی به نظام و مسئولین تردید باشد اعتقادات محکم نخواهد بود. باید انسان بتواند از مال و شهوت بگذرد. ما هم در اعمال و هم در اعتقادات باید تقوا داشته باشیم. برخی می خواهند تمام مواریث مملکت را برای خود داشته باشند. حرص و طمع خلاف تقوا است. در احکام شرعی آنهایی که یاد نمی گیرند بی تقوایی دارند. در قرآن کریم سرچشمه همه خوبی ها تقوا است. کسانی که برای بیکاری و مجردبودن جوانان نگران هستند کمر می بندند که کاری انجام دهند.

صدیقی، تصریح کرد: نیکوکاری بدون تقوا برای توطئه ‌ است و فتنه محسوب می شود. بدون تقوا و ایمان بِر فایده ندارد. ِبر در کنار تفوا به کار می رود. ظلم ناامنی است و تجاوز به حقوق رعیت ناامنی ریشه ای است. اگر مسئولینی با برنامه های غلط و عدم استفاده از امکانات داخلی و …خود منجر به ناامیدی شوند تقوا دیگر معنا ندارد. کسی که تقوا داشت و خود و جامعه را اصلاح کرد به ثبات ایمان و توحید می رسد و هیچ حزنی موجب به هم ریختگی او و زندگی اش نخواهد شد. بر اساس قرآن لباس تقوا یعنی آن چیزی که با آن بروز و ظهور دارید و شناخته می شوید. بروز و ظهور شما باید به گونه ای باشد که مردم شما را با این لباس بشناسند. در جامعه اسلامی بی تقوایی نباید راه داشته باشد.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید به اهمیت ازدواج،گفت: مسئولین و والدین برای فرزندان خود اعتبار کسب کنید. نبود ازدواج برهنگی است. در مورد حجاب، حجاب ارزش است.  یک خطر که جامعه را گرفتار کرده این است که عدم ازدواج در بالارفتن فحشا، تنگ نظری هاو عصبی بودن ها تاثیر گذاشته است. برهنگی در حال باب شدن است. در جامعه پوشش لازم است.

اخبار برگزیدهسیاسی

شناسه : 5223
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا